Başbuğ diyor ki: Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.
MHP Tuzla İlçe Başkanlığı

MHP Tuzla İlçe Başkanı Basın Açıklaması

MHP Tuzla İlçe Başkanı Basın Açıklaması
MHP Tuzla İlçe Başkanı Hamit Şahinoğlu, son dönemde ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

MHP Tuzla İlçe Başkanı Hamit Şahinoğlu, son dönemde ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

İçinde bulunduğumuz Muharrem Ayı’nın hayırlar getirmesi temennisiyle sözlerine başlayan MHP Tuzla İlçe Başkanı Hamit Şahinoğlu, “ Kıymetli Milletimizin Muharrem ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu matem ayında, geçmişin acı verici olaylarından ders alınmasını temenni ediyor, Yezitliğin dünya durdukça bedduayla hatırlanacağını canı gönülden ifade etmek istiyorum. Günümüz yezitleri boş durmamakta dün olduğu gibi bugün de dünyanın farklı yerlerinde farklı şekillerde yezitliklerini tezahür ettirmektedirler” diye ifade etti.

Basın açıklamasında İsrail’in Gazze’ye düzenlediği hain saldırıyı da kınayan Hamit Şahinoğlu, “İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar ne acıdır ki kritik bir seviyeye dayanmış, kayıpların sayısı hızla yükselmiştir. Mazlum Filistin halkının katledilmesi hiçbir insani değerle izah edilemeyecektir. İsrail devleti vicdansızca etnik temizliğe girişmiş, arkası arkasına ölüm yağdırmaktadır. Yakın zamana kadar Suriye’deki hadiseleri konuşuyorken, birden bire İsrail saldırganlığının gündemin başköşesine oturması, komşu coğrafyalarda yeni bir oyunun sahnelenmeye çalışıldığına işaret etmektedir. İsrail saldırganlığını, ona destek sağlayan emperyalist bakışı tekrar kınıyor, mazlumların ahının yerde kalmayacağına yürekten inanıyorum” diye belirtti.

Şahinoğlu, “ Bu hassas gündemle beraber ülkemizde; AKP cezaevlerindeki ölüm diline, mezar siyasetine teslim olmuş, böylelikle PKK zorbalığına meşruluk kazandırmıştır.

Bu kapsamda İmralı canisi cezaevlerindeki açlık grevlerinin amacına ulaştığı mesajını kardeşi aracılığıyla yollayarak bu eylemin sonlanmasını istemiştir. Ağlamadan sorumlu Başbakan Yardımcısı ise bundan dolayı memnuniyetini dile getirmiş ve telaşla teşekkürlerini sunmuştur.

İşin başından beridir kuru bir tehdit olan ve aslında hiçbir inandırıcılığı olmayan açlık grevi AKP’nin tavizleri için de payanda işlevi görmüştür. Her an ölüm olur baskı ve yönlendirmesiyle, cezaevlerinden tabutlar çıkmaya başlarsa bunu kimse kaldıramaz türünden gözdağlarıyla açlık grevinin bitirilmesi konusunda temas ve diyalog kanalları ardına kadar açık tutulmuştur. İmralı canisi hücresinde keyif sürerken yandaşlarını ölüme sürüklemiş, bunu da hükümetle pazarlık için malzeme olarak kullanmıştır. AKP’de bile bile lades demiş ve açlık grevlerinin bahanesi olan üç istekten ikisini, anadilde savunma ve İmralı canisinin tecrit şartlarının iyileştirilmesini vicdanı sızlamadan karşılamıştır. Başbakan Erdoğan’ın açlık grevi konusunda yüksek perdeden dile getirdiği sözlerinin ne denli boş ve anlamsız olduğu bir kez daha görülmüştür. Bundan sonra sırayı PKK’nın affı, İmralı canisinin özgürlüğü ve Türkiye’nin federasyona ayrılması mı alacaktır?” dedi.

MHP Tuzla İlçe Başkanı Hamit Şahinoğlu, basın açıklamasının sonunda tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, “ Kıymetli Öğretmenlerimiz; Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için en ücra köşelerde heyecanla görev yapmaya çalışan, milletimizin aydınlık geleceğine katkı vermek için fedakârca hizmet veren bütün öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü”kutluyorum. Bu mukaddes görevi gönül huzuru ile tamamlamış emekli öğretmenlerimizi minnet ile PKK terör örgütünün hunhar saldırılarında şehadete ulaşmış kahraman öğretmenlerimizi rahmet ve şükran ile anıyorum. Bu duygularla Milletimizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum” dedi.
MHP Tuzla İlçe Başkanlığı
Tüm hakları saklıdır © 2012 MHP Tuzla İlçe Başkanlığı

Aydıntepe Mah. Yavuz Cad. No:1 Kat 3 D:5-6 Tuzla
Telefon : 0216 494 19 19
Fax : 0216 494 19 20

Web Tasarım